Terapia Indywidualna- Konsultacja
Terapia Indywidulana, lub rodzinna, a czasem i terapia dla pary, rozpoczyna się od pierwszej wizyty pierwszego spotkania konsultacyjnego o wymiarze terapeutycznym. Pierwsza sesja ma charakter konsultacji, której celem jest lepsze zrozumienie Twojej sytuacji, dookreślenie kłopotu, wyzwania czy problemu, z którym się do mnie zgłaszasz. Może się odbyć fizycznie w gabinecie terapeutycznym w Łodzi lub w postaci sesji terapii Online. Porozmawiamy o tym, co jest dla Ciebie istotne. Zapraszam do kontaktu.
Jak pomagam?
Towarzysząc i wspierając Cię, w uwolnieniu pełni Twojego potencjału i realizacji celu, podczas kolejnych sesji. Zdarza się tak, że osoby zgłaszające się na pierwsze spotkanie nie do końca mają świadomość, jaki maja problem i jakiej pomocy oczekują, to jest zupełnie OK.
W czasie pierwszej sesji terapeutycznej, wspólnie spróbujemy poskładać to “co jest”, zobaczyć “co mamy”. Przedstawię Ci co mogę zaproponować Ci dalej, oraz jak mogę Ci pomóc w realizacji Twojego celu.
Masz pytania?
Konsultacje to także okazja by zadać zadać mi pytania, których być może pojawi Ci się sporo. W miarę możliwości chętnie odpowiem na wszystkie. Sama konsultacja również do niczego dalej Cię nie zobowiązuje. Bywa, że ktoś przychodzi zapytać „Czy to normalne, że…” , a w trakcie konsultacji odkrywa, iż martwił się zupełnie niepotrzebnie.
W innym wypadku możemy się też umówić na wspólną pracę terapeutyczną, oczywiście pod warunkiem, że wspólnie uznamy to za dobry pomysł. Zaproponuję Ci wówczas regularne spotkania, w z góry określonym powtarzalnym terminie. Może się też zdarzyć, że terapia u mnie nie będzie dla Ciebie wskazana. Wówczas, w wyniku takiej konsultacji zaproponuje Ci skorzystanie z innego rodzaju pomocy, u innego specjalisty. Będzie to zawsze w Twoim najlepszym interesie. Zawsze zależy mi na dobrze klienta. Konsultacje wstępne mogą objąć więcej niż jedno spotkanie (w praktyce od 1 do 3 spotkań). W trakcie konsultacji zastanowimy się wspólnie – w jaki sposób będziemy pracować dalej dla uzyskania przez Ciebie najlepszych rezultatów.
ważne: Pracuję wyłącznie z osobami pełnoletnimi!*
*na sesjach terapii rodzinnej również pracuje z rodzinami w tym osobami niepełnotelnimi/młodymi dorosłymi -wyłącżnie za zgoda ich prawnych opiekunów, zazwyczaj sesję rodzinne by pomóc dziecku zaczynam od konsultacji z rodzicami dziecka
...MOJĄ MISJĄ JEST CZYNIENIE DOBRA I wnoszenie RADOŚCI W ŻYCIE INNYCH LUDZI..
ZAPRASZAM DO GABINETU w ŁODZI i na sesje ONLINE
WAZNE !!!
Grażyna Arendt GRAGA – terapia-pomoc.pl prosi o przemyślane umawianie spotkań oraz ewentualne odwoływanie wizyt na 48h przed sesją.
W przypadku podejrzenia covid lub przeziębienia sesję fizyczną można zamienić na spotkanie online / telefoniczne.
Niezgłoszenie się na wizytę lub nieodwołanie jej na 48h przed sesją skutkuje koniecznością uregulowania kosztu sesji 100% wartości na numer konta bankowego w terminie do 7 dni :
Grażyna Arendt GRAGA
MBank: 12 1140 2004 0000 3002 7977 3852
Tytułem: -niezgłoszenie się na sesję- lub -zbyt późne odwołanie sesji- <nazwisko>
Zapisanie się na wizytę równoznaczne jest z udzieleniem zgody na przetwarzanie podstawowych danych osobowych (imię, nazwisko, adres mailowy, numer telefonu). Wyznaczenie sesji oznacza, że wyrażają Państwo zgodę na powyższe warunki umawiania i odwoływania wizyt.
Pełen Regulamin Usług>>>
Od terapeuty możesz spodziewać się konwersacji, wysłuchania, rozmowy psychoterapeutycznej, pomocy psychologicznej i wsparcia. Ale jaka jest jeszcze różnica między terapeutą, psychologiem i psychiatrą? Dla wielu osób te trzy terminy używane są zamiennie, a nie powinny. Choć terapeuci, psycholodzy i psychiatrzy często ściśle ze sobą współpracują, aby poprawić nasze zdrowie psychiczne, to nieco inne zawody. Oto kilka informacji, które przybliżą różnice między tymi zawodami i pomogą określić, który z nich jest najbardziej odpowiedni dla naszych potrzeb zdrowotnych. Pojęcia terapeuta, psycholog i psychiatra nie są synonimami. Poznajmy zatem różnice między tymi zawodami pomagaczami. >> przeczytaj więcej
“Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk.”
– Osho