fbpx
light bulb, energy, nature

Jak hipnoterapia może pomóc w objawach paniki i lęku?

Badania wykazały, że hipnoterapia pomaga zmniejszyć stres, strach i lęk. Może również być również skutecznie wykorzystana do pomocy w radzeniu sobie z objawami lęku napadowego. 

 

Podczas hipnozy osoba z zespołem lęku napadowego może zostać poprowadzona w kierunku radzenia sobie z konkretnymi objawami oraz przezwyciężeniem zachowań ograniczających. Gdy hipnotyzer wprowadzi klienta w stan relaksu, może poprosić go aby skoncentrował się na atakach paniki i przyniesieniu świadomości doznań fizycznych i emocji związanych z jej atakami, takich jak ból w klatce piersiowej, drżenie czy strach. Hipnotyzer podąża za klientem pomagając klientowi mu przeformułować konflikty i uczynić wewnętrzny świat korzystniejszym, przeramować (reframe) doświadczenie.


Uwolnić stłumione emocje
, nadpisać stare wzorce nowymi wspierającymi powiązaniami emocjonalnymi, dla podniesienia komfortu życia klienta. Korzystając ze stanu hipnozy do wprowadzenia istotnych i uwalniających zmian na poziomie podświadomym co może się okazać przełomowe w uwolnieniu klienta od trapiących go dolegliwości, z którymi na poziomie świadomym nie potrafi sobie poradzić konstruktywnie i trwale.

 

Hipnoterapię stosuje się również w leczeniu agorafobii, która jest częstym schorzeniem u osób z napadowym zaburzeniem lękowym. Agorafobia wiąże się ze strachem przed atakami paniki w pewnych okolicznościach, w tym w tłumie lub podczas jazdy samochodem. Hipnoterapia uczy, jak osiągać stan zrelaksowania w obliczu takich lęków. 

 

Hipnoterapia pomaga osobom z zespołem lęku napadowego m.in

  • podnieść samoocenę,

  • przezwyciężyć negatywne myślenie, 

  • poradzić sobie z wieloma problemami.

Ponadto hipnoterapia jest pomocna:

  • w powrocie do zdrowia w depresji,

  • usuwaniu bólów głowy i migren,

  • we wspieraniu zespołu stresu pourazowego (PTSD) 

  • daje pozytywne efekty zespołu jelita drażliwego (IBS) .